Lokalita

REZIDENCIA OPERA

Na skok do nádhernej prírody

Údolie Turca patrí k najkrajším slovenským lokalitám. V okruhu niekoľkých kilometrov nájdete úchvatné turistické lokality, skvelé cyklotrasy či lyžiarske strediská ako je Snowland vo Valčianskej doline, Skalka v Kremnických vrchoch či Martinské hole.

Príroda vás pritúli v ktoromkoľvek ročnom období: premenlivá, majestátna i divoká a krásna. Veľká a Malá Fatra patria k oblastiam, kde môžete obdivovať nádherné lesy, zažiť prekrásne výhľady a dýchať ten najlepší vzduch.

Pre milovníkov golfu je zasa dobrou správou, že v širšom okolí sa nachádzajú aj golfové ihriská vo vzdialenosti do hodiny jazdy autom Golf Club Tále.

Zlaté kúpele Turčianske Teplice vám ako obyvateľom centrálnej kúpeľnej zóny zároveň ponúkajú možnosť zúčastniť sa aj na spoločenskom a kultúrnom programe a tiež využívať možnosti organizovaných výletov do širšieho okolia kúpeľov.

Nekonečné možnosti na turistiku, cyklistiku či zimné športy v lyžiarskych strediskách.

Očarujúca príroda Veľkej Fatry a Malej Fatry v ktoromkoľvek ročnom období.

Pre milovníkov golfu sa v širšom okolí nachádzajú aj golfové ihriská Golf Club Tále.

Bohatý spoločenský a kultúrny program a možnosti organizovania výletov v okolí kúpeľov.

Spoznajte bližšie lokalitu Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice sa nachádza v južnej časti Turčianskej kotliny, približne 25 km južne od Martina. Východne od mesta sa dvíha podhorie Veľkej Fatry, západne sa nachádza úpätie Žiaru, mesto samotné však leží v rovinatej časti kotliny. Najväčším prírodným bohatstvom Turčianskych Teplíc sú minerálne pramene a termálne vody.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste, resp. o teplých prameňoch pochádza z roku 1281, kedy vtedajší kráľ Ladislav IV. darovacou listinou poručil hájske panstvo a na jeho západnej časti ležiace teplé pramene grófovi Petrovi.

Pripravujeme

Revitalizácia kúpeľného parku

Kúpeľný park v centre Turčianskych Teplíc je národnou kultúrnou pamiatkou a je neoddeliteľnou súčasťou Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice. Priečelie Rezidencie Opera smeruje priamo do kúpeľného parku a poskytuje tak nádherný výhľad všetkým rezidentom.

Aby ešte lepšie slúžil rezidentom Turčianskych Teplíc, kúpeľným hosťom a všetkým návštevníkom, pripravili sme projekt na jeho revitalizáciu. Nahliadnite do našich plánov a pozrite sa, ako bude park vyzerať v budúcnosti.

Máte záujem či otázky?

Kontaktujte nás!